Organizacja pracy przedszkola od 1 września 2020 r.

Organizacja pracy Samorządowego Przedszkola nr 162 w Krakowie w roku szkolnym 2020/2021 od 01 września 2020 r.

Szanowni Rodzice,

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2020/2021 informujemy, że od dnia 01 września 2020 r. przedszkole będzie czynne w godzinach od 6.00 do 17.00

Praca przedszkola będzie zorganizowana w oparciu o restrykcyjny reżim sanitarny, wg wytycznych  Głównego Inspektora Sanitarnego z 02.07.2020 r. (III aktualizacja) dla przeszkoli.

plik do pobrania

Od 01 września do przedszkola zapraszamy dzieci, których rodzice zaakceptują powyższe procedury.

Ze względów zachowania bezpieczeństwa rodzice nie będą mieli możliwości wchodzenia do przedszkola i będą przekazywać dzieci pracownikom przy wejściu do placówki. Jedynie rodzice dzieci nowoprzyjętych mogą być w okresie adaptacyjnym wpuszczani do holu przedszkolnego z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa (maseczki lub przyłbice, dezynfekcja rąk, odstępy 1,5 do 2m). W szatni jednocześnie może przebywać dwoje rodziców/opiekunów.

Dzieci mogą być przyprowadzane tylko do godziny 8.15. Po tej godzinie drzwi przedszkola zostaną zamknięte. Ubranka na przebranie dla dzieci prosimy przynieść pierwszego dnia w podpisanej foliowej torbie.

Podstawą przyjęcia dzieci do przedszkola od 01 września 2020 r. jest dostarczenie w momencie przyprowadzenia dziecka wypełnionych i podpisanych przez obojga rodziców dokumentów: oświadczenie rodzica i kwestionariusz oceny ryzyka (tylko oryginały).

1.

Oświadczenie rodzica

2.

Kwestionariusz

Do przedszkola należy przyprowadzać tylko dzieci zdrowe, bez temperatury, kaszlu czy kataru. Należy zapoznać się z procedurą zapewnienia bezpieczeństwa w okresie pandemii w związku z wystąpieniem COVID 19 obowiązującą w naszym przedszkolu.

Procedura bezpieczeństwa

Żeby, zgodnie z procedurami zapobiegać łączeniu dzieci z różnych grup prosimy, aby przyprowadzać dzieci w godzinach pracy danej grupy do której dziecko będzie uczęszczać.

NIE WOLNO PRZYNOSIĆ DO PRZEDSZKOLA PRYWATNYCH ZABAWEK i PRZEDMIOTÓW

Jednocześnie zwracamy się do Państwa z prośbą o przeanalizowanie swoich potrzeb przyprowadzania dziecka do przedszkola w sytuacji zagrożenia epidemicznego w szczególności małych dzieci. Wychodząc naprzeciw Państwa obawom związanym z bezpieczeństwem dzieci informujemy, iż będziemy respektować czasowe zawieszenie obecności dzieci w przedszkolu na postawie informacji przesłanych przez Państwa drogą e-mail na adres przedszkola.

Stawka żywieniowa od dnia 01 września 2020 r. będzie wynosiła:

• w budynku głównym przy ul. K.Odnowiciela - 9,00 zł za całodzienne wyżywienie
  • w II lokalizacji przy al. 29-go Listopada 39F - catering w kwocie 14,00 zł za całodzienne wyżywienie

Za każdą godzinę pobytu w przedszkolu (poza godzinami od 8.00 do 13.00) płacimy po 1,00 zł.

Opłaty dokonuje się do 14-go dnia każdego miesiąca z dołu, tj. po zakończeniu miesiąca za czas i wyżywienie faktycznie wykorzystane w przedszkolu.