Anieta dla rodziców - nawyki żywieniowe dzieci

Ankieta dla Rodziców - termin wypełnienia do 13 listopada 2022 r.

Organizacja żywienia w przedszkolu i szkole oraz prowadzenie działań zdrowotnych jest ważnym elementem wpływającym na stan zdrowia oraz rozwój psychomotoryczny dzieci i młodzieży. Aktualnie wyzwaniem dla placówek oświatowych w Polsce jest epidemia nadwagi i otyłości, która związana jest z nieprawidłowym sposobem żywienia oraz niskim poziomem aktywności fizycznej. Równocześnie, w polskich żłobkach, przedszkolach i szkołach przybywa dzieci chorujących na choroby przewlekłe dietozależne, m.in. na cukrzycę, czy celiakię. Podstawą leczenia wspominanych chorób jest stosowanie przez całe życie określonej diety leczniczej lub eliminacyjnej. Dzieci chorujące na choroby przewlekłe dietozależne wymagają zapewnienia posiłków specjalnie dla nich przygotowanych.

Mając to na względzie, Instytut Zdrowia Publicznego Collegium Medicum UJ wystąpił do Rodziców dzieci przedszkolnych i szkolnych o wypełnienie ankiety która znajduje się pod adresem:

wraz ze wskazaniem terminu udzielenia odpowiedzi do dnia 13 listopada 2022 r.